EXB-28V514JX
Panasonic
Res Thick Film Array 510K Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EXB28V514JX
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EXB-28V514JX
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Case Size:
    0804
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    N/A
  • Power Rating per Resistor:
    0.063 (1/16) W
  • Resistance Value:
    510 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C