EXB-18V332JX
Panasonic
Res Thick Film Array 3.3K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C ISOL Molded 8-Pin 0502(4 X 0201) Flat SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EXB18V332JX
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EXB-18V332JX
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Case Size:
    0502
  • Circuit Designator:
    ISOL
  • Number of Resistors:
    4
  • Number of Terminals:
    8
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Power Rating per Resistor:
    0.031 (1/32) W
  • Resistance Value:
    3.3 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C