ERZ-VS34C951
Panasonic
Var 575VAC/765VDC 40000A 950V Bolt-Down
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERZVS34C951
  • Part No:
    ERZ-VS34C951
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Varistor Voltage:
    950 V
  • Clamping Voltage:
    1570 V
  • Clamping Current:
    250 A
  • Mounting:
    Bolt-Down
  • Dimension:
    36 x 11.5 x 47 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    575 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    765 V
  • Maximum Surge Current:
    40000 A
  • Lead Style:
    Solder
  • Lead Pitch:
    25 mm