ERZ-VS34C361
Panasonic
Var 230VAC/300VDC 40000A 360V Bent Strap Terminal
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERZVS34C361
  • Part No:
    ERZ-VS34C361
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Varistor Voltage:
    360 V
  • Clamping Voltage:
    595 V
  • Clamping Current:
    250 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    36 x 10.4 x 47 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    230 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    300 V
  • Maximum Surge Current:
    40000 A