ERZ-VEEV151
Panasonic
Var 95VAC/125VDC 6000A 150V Radial T/R
Description +
Search Keywords: ERZVEEV151
  • Part No:
    ERZ-VEEV151
  • COO:
    SG
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Varistor Voltage:
    150 V
  • Clamping Voltage:
    250 V
  • Clamping Current:
    50 A
  • Dimension:
    5.2 x 18.5 x 15.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    95 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    125 V
  • Maximum Surge Current:
    6000 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm