ERZ-VA5D431
Panasonic
Var 275VAC/350VDC 800A 430V Radial T/R
Description +
Search Keywords: ERZVA5D431
  • Part No:
    ERZ-VA5D431
  • Varistor Voltage:
    430 V
  • Clamping Voltage:
    745 V
  • Clamping Current:
    5 A
  • Dimension:
    5.6 x 10 x 7 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    275 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    350 V
  • Maximum Surge Current:
    800 A
  • Lead Pitch:
    5 mm