ERZ-V20R331
Panasonic
Var 210VAC/270VDC 10000A 330V Radial Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERZV20R331
  • Part No:
    ERZ-V20R331
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Varistor Voltage:
    330 V
  • Clamping Voltage:
    545 V
  • Clamping Current:
    100 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    5.9 x 24.5 x 21.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    210 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    270 V
  • Maximum Surge Current:
    10000 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    10 mm