ERZ-V14D331
Panasonic
Var 210VAC/270VDC 6000A 330V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV14D331
  • Part No:
    ERZ-V14D331
  • Varistor Voltage:
    330 V
  • Clamping Voltage:
    545 V
  • Clamping Current:
    50 A
  • Dimension:
    5.5 x 18.5 x 15.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    210 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    270 V
  • Maximum Surge Current:
    6000 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm