ERZ-V10V751CS
Panasonic
Var 460VAC/615VDC 3500A 750V Radial Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERZV10V751CS
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERZ-V10V751CS
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Varistor Voltage:
    750 V
  • Clamping Voltage:
    1240 V
  • Clamping Current:
    25 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    7.8 x 15.5 x 12.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    460 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    615 V
  • Maximum Surge Current:
    3500 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    7.5 mm