ERZ-V10D511CS
Panasonic
Var 320VAC/410VDC 3500A 510V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV10D511CS
  • Part No:
    ERZ-V10D511CS
  • COO:
    ID
  • Varistor Voltage:
    510 V
  • Clamping Voltage:
    845 V
  • Clamping Current:
    25 A
  • Dimension:
    6.4 x 14.5 x 11.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    320 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    410 V
  • Maximum Surge Current:
    3500 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm