ERZ-V10D220CS
Panasonic
Var 14VAC/18VDC 1000A 22V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV10D220CS
  • Part No:
    ERZ-V10D220CS
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Varistor Voltage:
    22 V
  • Clamping Voltage:
    43 V
  • Clamping Current:
    5 A
  • Dimension:
    4.7 x 14.5 x 11.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    14 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    18 V
  • Maximum Surge Current:
    1000 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    7.5 mm