ERZ-V09D820CS
Panasonic
Var 50VAC/65VDC 3500A 82V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV09D820CS
  • Part No:
    ERZ-V09D820CS
  • Varistor Voltage:
    82 V
  • Clamping Voltage:
    135 V
  • Clamping Current:
    25 A
  • Dimension:
    3.8 x 14 x 11.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    50 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    65 V
  • Maximum Surge Current:
    3500 A
  • Lead Pitch:
    5 mm