ERZ-V09D471
Panasonic
Var 300VAC/385VDC 3500A 470V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV09D471
  • Part No:
    ERZ-V09D471
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Varistor Voltage:
    470 V
  • Clamping Voltage:
    775 V
  • Clamping Current:
    25 A
  • Dimension:
    5.6 x 14 x 11.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    300 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    385 V
  • Maximum Surge Current:
    3500 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    5 mm