ERZ-V09D431CS
Panasonic
Var 275VAC/350VDC 3500A 430V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV09D431CS
  • Part No:
    ERZ-V09D431CS
  • Varistor Voltage:
    430 V
  • Clamping Voltage:
    710 V
  • Clamping Current:
    25 A
  • Dimension:
    5.3 x 14 x 11.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    275 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    350 V
  • Maximum Surge Current:
    3500 A
  • Lead Pitch:
    5 mm