ERZ-V09D271CS
Panasonic
Var 175VAC/225VDC 3500A 270V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV09D271CS
  • Part No:
    ERZ-V09D271CS
  • Varistor Voltage:
    270 V
  • Clamping Voltage:
    455 V
  • Clamping Current:
    25 A
  • Dimension:
    4.5 x 14 x 11.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    175 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    225 V
  • Maximum Surge Current:
    3500 A
  • Lead Pitch:
    5 mm