ERZ-V07D680
Panasonic
Var 40VAC/56VDC 500A 68V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV07D680
  • Part No:
    ERZ-V07D680
  • Varistor Voltage:
    68 V
  • Clamping Voltage:
    135 V
  • Clamping Current:
    2.5 A
  • Dimension:
    5.2 x 11.5 x 8.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    40 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    56 V
  • Maximum Surge Current:
    500 A
  • Lead Pitch:
    5 mm