ERZ-V07D221CS
Panasonic
Var 140VAC/180VDC 1750A 220V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV07D221CS
  • Part No:
    ERZ-V07D221CS
  • Varistor Voltage:
    220 V
  • Clamping Voltage:
    360 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Dimension:
    4.5 x 11.5 x 8.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    140 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    180 V
  • Maximum Surge Current:
    1750 A
  • Lead Pitch:
    5 mm