ERZ-V07D151CS
Panasonic
Var 95VAC/125VDC 1750A 150V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV07D151CS
  • Part No:
    ERZ-V07D151CS
  • Varistor Voltage:
    150 V
  • Clamping Voltage:
    250 V
  • Clamping Current:
    10 A
  • Dimension:
    4.8 x 11.5 x 8.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    95 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    125 V
  • Maximum Surge Current:
    1750 A
  • Lead Pitch:
    5 mm