ERZ-V05V331CS
Panasonic
Var 210VAC/270VDC 800A 330V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZV05V331CS
  • Part No:
    ERZ-V05V331CS
  • Varistor Voltage:
    330 V
  • Clamping Voltage:
    570 V
  • Clamping Current:
    5 A
  • Dimension:
    5.1 x 10 x 7 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    210 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    270 V
  • Maximum Surge Current:
    800 A
  • Lead Pitch:
    5 mm