ERZ-V05D151CS
Panasonic
Var 95VAC/125VDC 800A 150V Radial Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERZV05D151CS
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERZ-V05D151CS
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Varistor Voltage:
    150 V
  • Clamping Voltage:
    260 V
  • Clamping Current:
    5 A
  • Mounting:
    Through Hole
  • Dimension:
    4.8 x 10 x 7 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    95 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    125 V
  • Maximum Surge Current:
    800 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    5 mm