ERZ-E10A431
Panasonic
Var MOV 275VAC/350VDC 4500A 430V Radial Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERZE10A431
  • Part No:
    ERZ-E10A431
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Varistor Voltage:
    430 V
  • Clamping Voltage:
    710 V
  • Clamping Current:
    50 A
  • Dimension:
    6.5 x 15 x 11.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    275 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    350 V
  • Maximum Surge Current:
    4500 A
  • Lead Style:
    Radial
  • Lead Pitch:
    7.5 mm