ERZ-E08A471
Panasonic
Var MOV 300VAC/385VDC 3500A 470V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZE08A471
  • Part No:
    ERZ-E08A471
    EAR99
    3000
  • Varistor Voltage:
    470 V
  • Clamping Voltage:
    775 V
  • Clamping Current:
    25 A
  • Dimension:
    7.3 x 13.5 x 10.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    300 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    385 V
  • Maximum Surge Current:
    3500 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm