ERZ-E08A431
Panasonic
Var MOV 275VAC/350VDC 3500A 430V Radial Bulk
Description +
Search Keywords: ERZE08A431
  • Part No:
    ERZ-E08A431
    EAR99
    3000
  • Varistor Voltage:
    430 V
  • Clamping Voltage:
    710 V
  • Clamping Current:
    25 A
  • Dimension:
    6.5 x 13.5 x 10.5 mm
  • Maximum AC Voltage Rating:
    275 V
  • Maximum DC Voltage Rating:
    350 V
  • Maximum Surge Current:
    3500 A
  • Lead Pitch:
    7.5 mm