ERT-J1VT152J
Panasonic
Thermistor NTC 1.5K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4450K T/R
Description +
Search Keywords: ERTJ1VT152J
  • Part No:
    ERT-J1VT152J
    EAR99
    4000
  • Accuracy:
    ±5 %
  • Sensitivity Index:
    4450 K
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Resistance @ 25C:
    1.5k ohm
  • Dimension:
    1.6 x 0.8 x 0.8 mm