ERT-J0EV154H
Panasonic
Thermistor NTC 150K Ohm 3% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 4750K T/R
Description +
Search Keywords: ERTJ0EV154H
  • Part No:
    ERT-J0EV154H
  • Accuracy:
    ±3 %
  • Sensitivity Index:
    4750 K
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Resistance @ 25C:
    150k ohm
  • Dimension:
    1mm x 0.5mm x 0.5 mm