ERT-J0EA101H
Panasonic
Thermistor NTC 100 Ohm 3% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 2750K T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERTJ0EA101H
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERT-J0EA101H
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Type:
    NTC
  • Mounting:
    PCB Surface Mount
  • Accuracy:
    ±3 %
  • Sensitivity Index:
    2750 K
  • Thermal Time Constant:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Resistance @ 25C:
    100 ohm
  • Description of Terminals:
    SMT
  • Thermal Coefficient:
    N/A
  • Dimension:
    1mm x 0.5mm x 0.5 mm