ERJ-U01F6193C
Panasonic
Anti-Sulfur Thick Film Resistor - 619 Kohm - ±1% - 0.05W - 0201 - -55°C to +125°C - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: ERJU01F6193C
  • Part No:
    ERJ-U01F6193C
    EAR99
    15000
  • Resistance Value:
    619 KOhm
  • Power Rating:
    0.05 (1/20) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0201
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C