ERJ-S1DJ433U
Panasonic
Res Thick Film 2010 43K Ohm 5% 0.75W(3/4W) A±200ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS1DJ433U
  • Part No:
    ERJ-S1DJ433U
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    43 KOhm
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    2010
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C