ERJ-S1DF40R2U
Panasonic
Res Thick Film 2010 40.2 Ohm 1% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS1DF40R2U
  • Part No:
    ERJ-S1DF40R2U
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    40.2 Ohm
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    2010
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C