ERJ-S14F1782U
Panasonic
Res Thick Film 1210 17.8K Ohm 1% 0.5W(1/2W) A±100ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS14F1782U
  • Part No:
    ERJ-S14F1782U
    EAR99
    100000
  • Resistance Value:
    17.8 KOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1210
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C