ERJ-S12F5101U
Panasonic
Res Thick Film 1812 5.1K Ohm 1% 0.75W(3/4W) A±100ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS12F5101U
  • Part No:
    ERJ-S12F5101U
    EAR99
    100000
  • Resistance Value:
    5.1 KOhm
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1812
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C