ERJ-S08F1302V
Panasonic
Res Thick Film 1206 13K Ohm 1% 0.25W(1/4W) A±100ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS08F1302V
  • Part No:
    ERJ-S08F1302V
  • Resistance Value:
    13 KOhm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C