ERJ-S06F36R5V
Panasonic
Res Thick Film 0805 36.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) A±100ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS06F36R5V
  • Part No:
    ERJ-S06F36R5V
  • Resistance Value:
    36.5 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C