ERJ-S06F2550V
Panasonic
Res Thick Film 0805 255 Ohm 1% 0.125W(1/8W) A±100ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERJS06F2550V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERJ-S06F2550V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    255 Ohm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C