ERJ-S06F1743V
Panasonic
Res Thick Film 0805 174K Ohm 1% 0.125W(1/8W) A±100ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS06F1743V
  • Part No:
    ERJ-S06F1743V
  • Resistance Value:
    174 KOhm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C