ERJ-S03J274V
Panasonic
Res Thick Film 0603 270K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS03J274V
  • Part No:
    ERJ-S03J274V
  • Resistance Value:
    270 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C