ERJ-S03F1212V
Panasonic
Res Thick Film 0603 12.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS03F1212V
  • Part No:
    ERJ-S03F1212V
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    12.1 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C