ERJ-S02J563X
Panasonic
Res Thick Film 0402 56K Ohm 5% 0.1W(1/10W) A±200ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS02J563X
  • Part No:
    ERJ-S02J563X
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    56 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C