ERJ-S02F68R0X
Panasonic
Res Thick Film 0402 68 Ohm 1% 0.1W(1/10W) A±200ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS02F68R0X
  • Part No:
    ERJ-S02F68R0X
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    68 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C