ERJ-S02F4701X
Panasonic
Res Thick Film 0402 4.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) A±200ppm/A°C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJS02F4701X
  • Part No:
    ERJ-S02F4701X
  • Resistance Value:
    4.7 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C