ERJ-S02F1003X
Panasonic
The ERJ-S02F1003X is an anti-sulfurated, AEC-Q200 compliant thick film chip resistor with a resistance of 100 kΩ, a tolerance ...
Description +
The ERJ-S02F1003X is an anti-sulfurated, AEC-Q200 compliant thick film chip resistor with a resistance of 100 kΩ, a tolerance of ±1%, and a 0.1W power rating in a 0402 package.
Search Keywords: ERJS02F1003X
  • Part No:
    ERJ-S02F1003X
  • Resistance Value:
    100 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C