ERJ-PA2F1002X
Panasonic
Res Thick Film 0402 10K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJPA2F1002X
  • Part No:
    ERJ-PA2F1002X
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Power Rating:
    0.2 (1/5) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C