ERJ-P6WF3301V
Panasonic
Res Thick Film 0805 3.3K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP6WF3301V
  • Part No:
    ERJ-P6WF3301V
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    3.3 KOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C