ERJ-P14D2262U
Panasonic
Res Thick Film 1210 22.6K Ohm 0.5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP14D2262U
  • Part No:
    ERJ-P14D2262U
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    22.6 KOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    1210
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C