ERJ-P08J561V
Panasonic
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 0.667W(2/3W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP08J561V
  • Part No:
    ERJ-P08J561V
  • Resistance Value:
    560 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C