ERJ-P08F2490V
Panasonic
Res Thick Film 1206 249 Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP08F2490V
  • Part No:
    ERJ-P08F2490V
  • Resistance Value:
    249 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C