ERJ-P08D1001V
Panasonic
Res Thick Film 1206 1K Ohm 0.5% 0.667W(2/3W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP08D1001V
  • Part No:
    ERJ-P08D1001V
  • Resistance Value:
    1 KOhm
  • Power Rating:
    0.667 (2/3) W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C