ERJ-P06J751V
Panasonic
The ERJ-P06J751V is an anti-surge thick film chip resistor in an 0805 package, offering 750 Ω resistance with ±5% tolerance an ...
Description +
The ERJ-P06J751V is an anti-surge thick film chip resistor in an 0805 package, offering 750 Ω resistance with ±5% tolerance and a 0.50 W power rating.
Search Keywords: ERJP06J751V
  • Part No:
    ERJ-P06J751V
  • Resistance Value:
    750 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C