ERJ-P06F7683V
Panasonic
Res Thick Film 0805 768K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP06F7683V
  • Part No:
    ERJ-P06F7683V
  • Resistance Value:
    768 KOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C