ERJ-P06F39R0V
Panasonic
The ERJ-P06F39R0V is an anti-surge, AEC-Q200 compliant thick film chip resistor with a resistance of 39.0 Ω, ±1% tolerance, an ...
Description +
The ERJ-P06F39R0V is an anti-surge, AEC-Q200 compliant thick film chip resistor with a resistance of 39.0 Ω, ±1% tolerance, and a 0.50 W power rating in an 0805 package.
Search Keywords: ERJP06F39R0V
  • Part No:
    ERJ-P06F39R0V
  • Resistance Value:
    39 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C